Marko Asensio «Fenerbaxche»ga o‘tishga yaqin
Turkiyaning "Fenerbaxche" klubi fransuzning "PSJ" jamoasidan Marko Asensio bilan shartnoma imzolash bo‘yicha kelishuvga deyarli erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Fabrizio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma’lum qildi. Oxirgi oy davomida turli ommaviy axborot vositalari Asensioni Angliyaning "Aston Villa" klubiga o‘tishi haqida xabarlar tarqatdi.
Biroq, "Fenerbaxche" rahbariyati moliyaviy shartlar bo‘yicha parijliklar bilan kelishuvga erishdi. Bir oy oldin vaziyat butunlay boshqacha edi.
O‘tgan mavsumda Asensio klub darajasida jami 37 o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi. Shundan 21 o‘yini ijarada o‘ynagan "Aston Villa" jamoasida bo‘lib, u yerda 8 ta gol urdi va 1 ta golga assist qildi.

Марко Асенсио близок к переходу в «Фенербахче»
Турецкий клуб «Фенербахче» почти достиг соглашения о подписании контракта с французом Марко Асенсио из команды «ПСЖ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом журналист Фабрицио Романо сообщил на своих страницах в социальных сетях. В течение последнего месяца различные СМИ распространяли сообщения о переходе Асенсио в английский клуб «Астон Вилла».
Однако руководство «Фенербахче» достигло соглашения с парижанами по финансовым условиям. Месяц назад ситуация была совершенно другой.
В прошлом сезоне Асенсио сыграл всего 37 матчей на клубном уровне, забил 10 голов и отдал 5 результативных передач. Из них 21 матч он провёл в аренде в клубе «Астон Вилла», где забил 8 голов и сделал 1 голевую передачу.