Alibekov: Jamoa g‘alaba uchun to‘p surdi
“Makhachkala Dinamo” va “Moskva Dinamo” o‘rtasidagi uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi Mutalip Alibekov “Match TV” uchun o‘yindagi taassurotlari bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinning juda qiziqarli va kurashga boy kechganini ta’kidladi. Mutalipning fikricha, o‘yinda xatoga yo‘l qo‘yilgani yo‘q, aksincha, hujumdagi yaxshi harakatlar natijasida gol urilgan.
Ayniqsa, Nikita nomli futbolchi raqib bilan kurashda g‘alaba qozonib, to‘pni davom ettirgan, so‘ngra Javod esa ishonch bilan o‘yinni yakunlagan. Ikkinchi bo‘limda jamoa biroz orqaga tortilgandek tuyulgan, ammo bu ularning o‘z xohishi bilan emas, balki maydon sharoitiga moslashish va raqibning o‘yin uslubiga bog‘liq bo‘lgan.
Mutalip ta’kidlaganidek, ular hech qachon orqaga tortilib o‘ynashmagan, aksincha, g‘alaba uchun kurashgan, ayniqsa o‘z maydonida muxlislar oldida. Bugungi o‘yinda muxlislar, ya’ni jamoaning o‘n ikkinchi o‘yinchisi, o‘z vazifasini juda yaxshi bajargan.
Mutalip barcha muxlislarga minnatdorlik bildirib, kelajakda ularning soni yanada ko‘payishiga umid qilmoqda. Agar u eng yaxshi futbolchi sovrinini olmaganda, barchani taqdirlashni istar edi, chunki jamoaning har bir a’zosi o‘yinda o‘zini yaxshi ko‘rsatgan.

Алибеков: Команда боролась за победу
Лучший игрок матча между «Динамо» Махачкала и «Динамо» Москва Муталип Алибеков поделился своими впечатлениями от игры для «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что игра была очень интересной и насыщенной борьбой. По мнению Муталипа, в матче не было ошибок, наоборот, гол был забит благодаря хорошим атакующим действиям.
Особенно выделил футболиста по имени Никита, который выиграл борьбу у соперника, продолжил владение мячом, а затем Джавод уверенно завершил атаку. Во втором тайме команда, казалось, немного отошла назад, но это было не по их желанию, а связано с адаптацией к условиям поля и стилю игры соперника.
Как подчеркнул Муталип, они никогда не играли от обороны, а наоборот, боролись за победу, особенно на своем поле перед болельщиками. В сегодняшней игре болельщики, то есть двенадцатый игрок команды, выполнили свою роль очень хорошо.
Муталип выразил благодарность всем болельщикам и надеется, что в будущем их число будет только расти. Если бы он не получил приз лучшего игрока, он хотел бы отметить всех, так как каждый член команды хорошо проявил себя в игре.