«Krasnodar» jamoasi yarim himoyachisi Duglas Augusto Rossiya chempionatining yettinchi turida CSKA bilan o‘yinda hakam Rafael Shafeevning ishini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin 1:1 hisobida yakunlandi. O‘yinning markaziy voqeasi 56-daqiqada «buzoq» jamoasining kolumbiyalik hujumchisi Jon Kordobaning raqib o‘yinchisi bilan to‘qnashuvdan keyin maydonni tark etishi bo‘ldi.
Augusto hakamlikni muhokama qilishni yoqtirmasligini, har kim o‘z ishini bajarishi kerakligini ta’kidladi, ammo ushbu o‘yinda hakam xato qilganini, chunki Kordoba Moizesga tegmaganini aytdi. Ushbu o‘yindan so‘ng «Krasnodar» musobaqa jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda va jamoa 16 ochko to‘plagan.
Orqada esa CSKA, «Baltika» va «Lokomotiv» jamoalari bor, ularning har biri bir ochko kam jamg‘argan. Murad Musayev boshchiligidagi «Krasnodar» jamoasi turnirda yetakchilik qilmoqda.

Дуглас Аугусто Кордоба раскритиковал выпуск
Полузащитник команды «Краснодар» Дуглас Аугусто оценил работу судьи Рафаэля Шафеева в матче с ЦСКА в седьмом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра завершилась со счётом 1:1. Центральным событием матча стало удаление колумбийского нападающего «быков» Хона Кордобы на 56-й минуте после столкновения с игроком соперника.
Аугусто отметил, что не любит обсуждать судейство и каждый должен выполнять свою работу, однако в этом матче судья ошибся, так как Кордоба не касался Моисеса. После этой игры «Краснодар» занимает первое место в турнирной таблице, набрав 16 очков.
Позади идут команды ЦСКА, «Балтика» и «Локомотив», каждая из которых набрала на одно очко меньше. Под руководством Мурада Мусаева команда «Краснодар» лидирует в турнире.