Makhachkala Dinamo Moskvaning ustidan g‘alaba qozondi
«Dinamo» Makhachkala va «Dinamo» Moskva Rossiya futbol chempionatining yettinchi tur doirasida o‘z o‘yinlarini o‘tkazishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv 31 avgust kuni Kaspiyda bo‘lib o‘tdi. O‘yinning yakuniy hisobida Makhachkala jamoasi 1:0 hisobida g‘alaba qozondi.
G‘alaba golini 74-daqiqada Hosseinnezhad Javod Muhammadi kiritdi. Moskva jamoasi tarkibida Sergeyev, Bitello, Makarov va Anton Miranchuk kabi tajribali futbolchilar maydonga tushdi.
Ular hujumda faol bo‘lishga harakat qilishdi, ammo Makhachkala jamoasi maydonning markaziy qismini to‘liq nazorat qildi. Moskvaliklar birinchi bo‘limda yetti marta qoidabuzarlik qildi, Makhachkala futbolchilari esa bunday holatlarga yo‘l qo‘ymadi.
O‘yinda Makhachkala jamoasi ko‘proq hujum qilgan bo‘lsa-da, ularning zarbalari ko‘pincha zaif edi. Moskva jamoasi kamdan-kam hujum uyushtirdi, ammo ba’zan xavfli vaziyatlar yaratishga muvaffaq bo‘ldi.
74-daqiqada uzoq pasni Marichal Glushkov bilan kurashda Javodga uzatdi, Javod darvozabon Leshuk ustidan to‘pni aniq o‘tkazib, g‘alaba golini kiritdi. O‘yinning so‘nggi daqiqalarida Ivan Sergeyev hisobni tenglashtirishga yaqin bo‘ldi, ammo uning zarbasi darvozabon tomonidan to‘xtatildi.
Shu tariqa, Makhachkala jamoasi o‘z maydonida muhim g‘alabani qo‘lga kiritdi. Bu natija bilan Valeriy Karpinning murabbiyligi ostidagi Moskva jamoasi qiyin davrni boshdan kechirmoqda.

Махачкала Динамо Москвы одержала победу
«Динамо» Махачкала и «Динамо» Москва провели свои матчи в рамках седьмого тура чемпионата России по футболу. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Эта встреча состоялась 31 августа в Каспии. По итогам игры команда Махачкалы одержала победу со счётом 1:0.
Победный гол на 74-й минуте забил Хоссейннежад Джавод Мухаммади. В составе московской команды на поле вышли опытные футболисты, такие как Сергеев, Бителло, Макаров и Антон Миранчук.
Они пытались активно атаковать, однако команда Махачкалы полностью контролировала центральную часть поля. Москвичи в первом тайме семь раз нарушили правила, тогда как футболисты Махачкалы таких ситуаций не допускали.
Хотя команда Махачкалы чаще атаковала, их удары зачастую были слабыми. Московская команда редко проводила атаки, но иногда им удавалось создавать опасные моменты.
На 74-й минуте Маришаль после борьбы с Глушковым сделал длинную передачу на Джавода, который точно перекинул мяч над вратарём Лешуком, забив победный гол. В последние минуты игры Иван Сергеев был близок к тому, чтобы сравнять счёт, но его удар был отражён вратарём.
Таким образом, команда Махачкалы одержала важную победу на своём поле. С этим результатом команда Москвы под руководством Валерия Карпина переживает сложный период.