Duglas Augusto Kordobaning so‘zlarini tushuntirdi
«Krasnodar» jamoasi yarim himoyachisi Duglas Augusto jamoadoshi Jon Kordobaning Rossiya chempionatida o‘ynamoqchi emasligi haqidagi bayonotiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kordoba yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan CSKA bilan o‘yinda hakam fikriga ko‘ra raqib futbolchi bilan to‘qnashib, maydonni tark etdi. Uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi.
Augusto so‘zlariga ko‘ra, u Kordoba jamoada qolishini umid qilmoqda va uning jamoa uchun juda muhim o‘yinchi ekanligini ta’kidladi. Ehtimol, Jonning bu so‘zlari hissiyotga berilib aytilgan.
Shuningdek, Augusto hakamning o‘yindagi qarorlari adolatsiz bo‘lganini ta’kidladi. Ushbu o‘yindan so‘ng «Krasnodar» 16 ochko bilan chempionat jadvalida birinchi o‘rinni egallab turibdi.
CSKA esa 15 ochko bilan ikkinchi o‘rinda, shuningdek «Lokomotiv» va «Baltika» jamoalari ham shuncha ochkoga ega.

Объяснил слова Дугласа Аугусто Кордобы
Полузащитник команды «Краснодар» Дуглас Аугусто прокомментировал заявление своего одноклубника Хона Кордобы о нежелании играть в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Кордоба в воскресном матче против ЦСКА, по мнению судьи, столкнулся с игроком соперника и покинул поле. Встреча завершилась со счётом 1:1.
По словам Аугусто, он надеется, что Кордоба останется в команде и подчеркнул, что он очень важный игрок для коллектива. Возможно, слова Хона были сказаны в порыве эмоций.
Также Аугусто отметил, что решения судьи в матче были несправедливыми. После этой игры «Краснодар» занимает первое место в турнирной таблице чемпионата, набрав 16 очков.
ЦСКА же с 15 очками находится на втором месте, а команды «Локомотив» и «Балтика» имеют столько же очков.