Lamin Yamal: Statistikaga emas, o‘yinga e’tibor beraman
«Barselona» jamoasining qanot himoyachisi Lamin Yamal «Rayo Valyekano» bilan bo‘lgan o‘yindan so‘ng bergan intervyusida o‘z o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. 18 yoshli futbolchi bu o‘yinda «ko‘k-qizil» jamoaning yagona golini kiritdi.
U 40-daqiqada penalti zarbasini aniq amalga oshirdi. O‘yinning ikkinchi yarmida mezbonlar hisobni tenglashtirdi va g‘alabaga yaqinroq bo‘ldi, biroq kataloniyaliklar darvozabon Joan Garsiyaning ishonchli o‘yini tufayli mag‘lubiyatdan saqlanib qoldi.
Yamal hozirgi mavsumda La Ligada uchta o‘yinda ikkita gol va ikki assist qayd etdi. Shunga qaramay, yosh ispaniyalik futbolchi shaxsiy statistikasiga unchalik e’tibor bermaydi.
U o‘z intervyusida: «Men bu mavsumda yanada yaxshilanishim mumkin, hali eng yuqori formamga yetmaganman. Statistika yaxshi, lekin men uchun eng muhimi maydonda o‘zimni yaxshi his qilishdir», deb ta’kidladi.
Hozirda «Barselona» Ispaniya chempionatining jamoalar jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi va yetti ochko jamg‘argan. Jamoa mavsum davomida yanada kuchli o‘yin ko‘rsatib, yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Ламин Ямал: Я обращаю внимание не на статистику, а на игру
Защитник фланга команды «Барселона» Ламин Ямал в интервью после матча с «Райо Вальекано» поделился своими мыслями об игре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась вничью со счётом 1:1. 18-летний футболист забил единственный гол «сине-гранатовых» в этой игре.
Он точно реализовал пенальти на 40-й минуте. Во втором тайме хозяева сравняли счёт и были ближе к победе, однако каталонцы избежали поражения благодаря уверенной игре вратаря Жоана Гарсии.
В текущем сезоне Ла Лиги Ямал провёл три матча, забил два гола и сделал две результативные передачи. Тем не менее, молодой испанский футболист не придаёт большого значения личной статистике.
В интервью он подчеркнул: «Я могу стать лучше в этом сезоне, я ещё не достиг своей лучшей формы. Статистика хорошая, но для меня главное — чувствовать себя хорошо на поле».
В настоящее время «Барселона» занимает четвёртое место в таблице чемпионата Испании, набрав семь очков. Команда ставит перед собой цель показывать более сильную игру в течение сезона и добиваться высоких результатов.