Messi Inter Mayami bilan uchinchi sovrinni yuta olmadi
«Inter Mayami» ligalar kubogi finalida «Sietl Saunders» jamoasiga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 26-daqiqasida Osaze de Rosario maydon egalari hisobini ochdi. «Sietl» jamoasi ko‘proq to‘p nazoratida bo‘lib, g‘alabaga erishish uchun barcha imkoniyatlarni ishga soldi.
Lionel Messi esa besh marta darvozaga zarba berdi, bu jamoa ichida eng ko‘p ko‘rsatkich bo‘ldi. Xavyer Maskerano boshchiligidagi jamoa esa biror marta ham darvozani aniq nishonga ololmadi.
O‘yinning so‘nggi daqiqalarida esa «Sietl» yana ikki bor gol urdi. 84-daqiqada penaltidan Alex Roldan hisobni oshirdi, 89-daqiqada esa Pol Rotrok g‘alabani mustahkamladi.
Shu tariqa, Messi «Inter Mayami» safida uchinchi sovrinni qo‘lga kiritish imkoniyatini boy berdi. Eslatib o‘tamiz, 2023-yilda argentinalik futbolchi ligalar kubogida g‘olib bo‘lib, 2024-yilda esa MLS doimiy chempionatida jamoasi bilan muvaffaqiyatga erishgan edi.
Bu natijalar uning jamoaga qo‘shgan katta hissasini ko‘rsatadi. «Inter Mayami» keyingi musobaqalarda ham kuchli o‘yin ko‘rsatishga intiladi.

Месси не смог выиграть третий трофей с Интер Майами
«Интер Майами» в финале Кубка лиг проиграл команде «Сиэтл Саундерс» со счётом 0:3. Об этом сообщил Euro-football.ru.
На 26-й минуте Осазе де Росарио открыл счёт для хозяев поля. Команда «Сиэтл» контролировала мяч большую часть времени и использовала все возможности для достижения победы.
Лионель Месси нанес пять ударов по воротам, что стало лучшим показателем в команде. Команда под руководством Хавьера Маскерано ни разу не попала точно в цель.
В последние минуты игры «Сиэтл» забил ещё два гола. На 84-й минуте Алекс Ролдан увеличил счёт с пенальти, а на 89-й минуте Пол Ротрок закрепил победу.
Таким образом, Месси упустил возможность завоевать третий трофей в составе «Интер Майами». Напомним, что в 2023 году аргентинский футболист выиграл Кубок лиг, а в 2024 году добился успеха с командой в регулярном чемпионате MLS.
Эти результаты показывают значительный вклад игрока в команду. «Интер Майами» стремится демонстрировать сильную игру и в следующих соревнованиях.