Pavar Fransiya termasida Salibani almashtirdi
Londonning Arsenal jamoasining markaziy himoyachisi Vilyam Saliba sentyabr oyidagi o‘yinlarda Fransiya terma jamoasiga yordam bera olmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
24 yoshli futbolchi Premyer liga doirasidagi Liverpulga qarshi yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan uchrashuv boshida jarohat oldi va beshinchi daqiqada maydonni tark etdi. Fransiya terma jamoasi matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, uch rangli jamoa Salibani ro‘yxatdan chiqarishga majbur bo‘ldi.
Uning o‘rniga Milanning Inter jamoasidan Benjamen Pavar chaqirildi. Arsenal vakilida to‘piq bog‘lamlarining cho‘zilishi aniqlanganligi qayd etildi.
Didye Desham boshchiligidagi jamoa jahon chempionati — 2026 saralash bosqichi doirasida 5 sentyabr kuni Ukraina va 9 sentyabr kuni Islandiya terma jamoalari bilan o‘yin o‘tkazadi. Salibaning jarohati jamoa uchun muhim yo‘qotish bo‘lib, uning sog‘lig‘i va maydonga qaytishi jamoa uchun katta ahamiyatga ega.
Terma jamoa murabbiylari va shifokorlari futbolchining tezroq sog‘ayishi uchun barcha zarur choralarni ko‘rmoqda.

Павар заменил Салибу на термах Франции
Центральный защитник лондонского «Арсенала» Вильям Салиба не сможет помочь сборной Франции в матчах сентября. Об этом сообщает Euro-football.ru.
24-летний футболист получил травму в начале воскресного матча Премьер-лиги против «Ливерпуля» и покинул поле на пятой минуте. По информации пресс-службы сборной Франции, трёхцветная команда была вынуждена снять Салибу с заявки.
Вместо него был вызван Бенжамен Павар из миланского «Интера». У представителя «Арсенала» диагностировано растяжение связок голеностопа.
Команда под руководством Дидье Дешама проведёт матчи отборочного этапа чемпионата мира 2026 года 5 сентября против сборной Украины и 9 сентября против сборной Исландии. Травма Салибы является серьёзной потерей для команды, и его здоровье и возвращение на поле имеют большое значение для сборной.