O‘ng qanot himoyachisi Jonatan Kloss «Nitsa» klubida o‘ynaydi va hozirda «Yuventus» jamoasining qiziqish doirasiga kirgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turin klubi 32 yoshli futbolchi bilan muzokaralarni boshlagan, deb xabar beradi jurnalist Alfredo Pedulla. Transfer yozgi oyna yopilishidan oldingi so‘nggi soatlarda amalga oshishi mumkin.
Jonatan Kloss o‘tgan yil iyul oyidan beri «Nitsa» sharafini himoya qilmoqda. Oldin u «Marsel» va «Lans» jamoalarida o‘ynagan.
Hozirgi klubida futbolchi 42 ta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urgan va 11 ta samarali uzatma amalga oshirgan. Shuningdek, Fransiya terma jamoasi safida 14 ta o‘yinda ikki gol va ikki assist qayd etgan.
Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 5 million yevroga baholamoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar yakunlanishi bilan Kloss «Yuventus»ga o‘tishi mumkin.
Bu transfer yozgi o‘tkazmalar oynasining yopilishiga yaqin paytda amalga oshishi kutilmoqda. Futbolchining tajribasi va ko‘rsatkichlari yangi jamoada muhim o‘rin tutishiga ishonch bildirilyapti.

Ювентус летом приобретет Джонатана Клосса
Правый защитник Джонатан Клосс играет в клубе «Ницца» и в настоящее время находится в сфере интересов команды «Ювентус». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Туринский клуб начал переговоры с 32-летним футболистом, сообщает журналист Альфредо Педулла. Трансфер может состояться в последние часы перед закрытием летнего трансферного окна.
Джонатан Клосс защищает честь «Ниццы» с июля прошлого года. Ранее он играл за команды «Марсель» и «Ланс».
В нынешнем клубе футболист провел 42 матча, забил три гола и сделал 11 результативных передач. Также в составе сборной Франции он сыграл 14 матчей, забил два гола и сделал две ассистенции.
Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 5 миллионов евро. После завершения соглашений между клубом и футболистом Клосс может перейти в «Ювентус».
Ожидается, что этот трансфер состоится ближе к закрытию летнего трансферного окна. Опыт и показатели футболиста внушают уверенность в том, что он займет важное место в новой команде.