Maskerano finaldan keyingi janjal haqida gapirdi
«Inter Mayami» jamoasining bosh murabbiyi Xavyer Maskerano Ligalar kubogi finalidan so‘ng «Sietl Saunders» jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yindagi janjal yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinchilar va jamoa xodimlari o‘rtasida avvaldan boshlanib, keyin ochiq janjalga aylangan janjal yuz berdi. Ayniqsa, Luis Suarez boshqalar bilan jismoniy to‘qnashuvga kirishmagan, hatto tishlamagan, ammo «Sietl Saunders» xodimining yuziga tupurgan.
Maskerano jurnalist Xose Armando orqali shunday dedi: «O‘yindan keyingi voqealar haqida gapirishni istamayman. Hech kim bunday holatlarni yoqtirmaydi.
Balki bunday munosabat provokatsiya natijasida yuzaga kelgan». «Sietl Saunders» jamoasi final o‘yinida 26, 84 va 89-daqiqalarda kiritilgan gollar evaziga g‘alaba qozondi.
Ushbu voqea Ligalar kubogi finalining muhim lahzalaridan biri bo‘ldi va jamoalar o‘rtasidagi raqobat qizg‘in davom etmoqda.

Маскерано рассказал о скандале после финала
Главный тренер команды «Интер Майами» Хавьер Маскерано высказался о конфликте, произошедшем после финала Кубка лиг в матче с командой «Сиэтл Саундерс». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Между игроками и сотрудниками команды возник конфликт, который сначала начался скрытно, а затем перерос в открытую ссору. Особенно стоит отметить, что Луис Суарес не вступал в физический контакт с другими, даже не кусал, но плевал в лицо сотруднику «Сиэтл Саундерс».
Маскерано через журналиста Хосе Армандо сказал следующее: «Я не хочу говорить о событиях после игры. Никто не любит такие ситуации.
Возможно, такое поведение стало результатом провокации». Команда «Сиэтл Саундерс» одержала победу в финальном матче благодаря голам, забитым на 26-й, 84-й и 89-й минутах.
Это событие стало одним из важных моментов финала Кубка лиг, и соперничество между командами продолжается в напряжённой борьбе.