Kivu: Inter Udinezega qarshi mag‘lub bo‘ldi
Milanning "Inter" futbol klubi bosh murabbiyi Kristian Kivu Italiya Serie A ikkinchi turidan o‘rin olgan "Udineze"ga qarshi o‘yindan keyin fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:2 hisobida "Inter" jamoasining mag‘lubiyati bilan yakunlandi. Kivu ta’kidlashicha, jamoa o‘yinning 17-daqiqasida hisobni ochgan, biroq birinchi bo‘limda ikkita gol o‘tkazib yuborgan.
Ikkinchi bo‘limda esa vaziyatni o‘zgartirish imkoniyati bo‘lmagan. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘yinni to‘g‘ri yo‘lga qo‘yishga harakat qilgan, ammo murakkab vaziyatda o‘z darvozasida penalti qo‘yib yuborilgan.
Shundan so‘ng jamoa diqqatini yo‘qotgan va o‘yinda yetarlicha samarali bo‘la olmagan. Ikkinchi bo‘limda vaziyat yaxshilangan bo‘lsa-da, imkoniyatlardan foydalanib bo‘lmagan.
Jamoa to‘rt nafar hujumchini maydonga tushirgan, turli taktikalardan foydalangan, jumladan to‘g‘ridan-to‘g‘ri hujumlar ham sinab ko‘rilgan, ammo "Udineze" himoyasi yuqori darajada boshqarilgan. Hozirda "Inter" ikki turdan so‘ng uch ochko jamg‘argan.

Киву: Интер проиграл Удинезе
Главный тренер футбольного клуба «Интер» из Милана Кристиан Киву высказался после матча второго тура Серии А Италии против «Удинезе». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась поражением «Интера» со счётом 1:2. По словам Киву, команда открыла счёт на 17-й минуте, но в первом тайме пропустила два гола.
Во втором тайме возможности изменить ситуацию не было. По словам тренера, команда пыталась наладить игру, но в сложной ситуации допустила пенальти у своих ворот.
После этого команда потеряла концентрацию и не смогла быть достаточно эффективной в игре. Хотя во втором тайме ситуация улучшилась, команда не смогла воспользоваться своими шансами.
Команда выпустила на поле четырёх нападающих, использовала различные тактики, в том числе прямые атаки, но защита «Удинезе» была на высоком уровне. В настоящее время «Интер» набрал три очка после двух туров.