Joan Garsiya Barselona o‘yin uslubiga moslashdi
«Barselona» jamoasining darvozaboni Joan Garsiya o‘z jamoasining o‘yin uslubi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni «ko‘k-qizil» jamoa «Rayo Valyekano» bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi va himoyada kuchli o‘yin ko‘rsatolmadi. Kataloniyalik darvozabon uchrashuvning qahramoni bo‘ldi: u beshta zarbani qaytardi va o‘yinning eng yaxshi o‘yinchisi deb topildi.
Garsiya Ispaniya ommaviy axborot vositalariga bergan intervyusida «Barselonaning yuqori himoya chizig‘iga moslashishim kerakligini bilardim. Ammo men jasur darvozabonman va har doim jamoaga yordam berishga tayyorman.
O‘zimni ishonchli his qilaman va shu ruhda davom etishni xohlayman», dedi. Hans-Diter Flik boshqaruvidagi jamoa La Liga musobaqasining uchinchi turidan so‘ng yetti ochko to‘pladi.
Jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda va kelajakda ham muvaffaqiyatlarga erishishni maqsad qilgan.

Жоан Гарсия адаптировался к стилю игры Барселоны
Вратарь команды «Барселона» Жоан Гарсия поделился мнением о стиле игры своей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье команда «сине-гранатовые» сыграла вничью 1:1 с «Райо Вальекано» и не смогла показать сильную игру в защите. Каталонский вратарь стал героем матча: он отразил пять ударов и был признан лучшим игроком встречи.
В интервью испанским СМИ Гарсия сказал: «Я знал, что должен адаптироваться к высокому защитному построению Барселоны. Но я смелый вратарь и всегда готов помочь команде.
Я чувствую себя уверенно и хочу продолжать в том же духе», — отметил он. Команда под руководством Ханса-Дитера Флика после третьего тура Ла Лиги набрала семь очков.