Radimov: Lokomotiv markaziy himoyasi zaifligi ko‘zga tashlanmoqda
Rossiya chempionatining yettinchi turida Moskva jamoasi Lokomotiv o‘z maydonida Samarqandning Krylya Sovetov jamoasi bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yindan so‘ng futbol mutaxassisi Vladislav Radimov Lokomotiv jamoasining o‘yinidagi zaif tomonlarni ta’kidladi. Uning fikricha, Lokomotivning markaziy himoya chizig‘ida muammolar mavjud.
Jamoada Zenitdagi Nino yoki Spartakdagi Babich kabi markaziy himoyachi yo‘q, shuning uchun ular ko‘pincha ikki-uchta gol o‘tkazib yuboradi. Vladislav Radimov bu fikrlarini Match TV telekanalidagi efirda bildirdi.
Shuni ta’kidlash kerakki, Lokomotiv o‘yinda dastlab 2:0 hisobida oldinda bor edi, ammo bu ustunlikni saqlab qola olmadi. Hozirgi vaqtda, yettinchi turdan keyin, Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa 15 ochko to‘plab, Premyer-liga jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallamoqda.
Jamoaning markaziy himoyasini mustahkamlashi va o‘yinni yaxshilashi zarur, chunki himoyadagi zaifliklar natijaga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda.

Радимов: Слабость центральной защиты Локомотива заметна
В седьмом туре чемпионата России московский клуб Локомотив сыграл вничью 2:2 на своем поле с самаркандским Крылья Советов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После этой игры футбольный эксперт Владислав Радимов отметил слабые стороны игры Локомотива. По его мнению, в центральной линии защиты Локомотива есть проблемы.
В команде нет центрального защитника, подобного Нино из Зенита или Бабичу из Спартака, поэтому они часто пропускают по два-три гола. Владислав Радимов высказал это мнение в эфире телеканала Match TV.
Стоит отметить, что Локомотив в матче сначала вел 2:0, но не смог сохранить это преимущество. В настоящее время, после седьмого тура, команда под руководством Михаила Галактионова набрала 15 очков и занимает четвертое место в таблице Премьер-лиги.
Команде необходимо укрепить центральную защиту и улучшить игру, так как слабости в обороне негативно влияют на результат.