Djiku Spartakka o‘tmaydi, rafiqasi qarshilik qilmoqda
Fenerbaxche klubi markaziy himoyachisi Aleksander Djiku Spartak klubiga o‘tmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda turk jurnalisti Serjan Hamzao‘g‘lu xabar berdi. Manbalarga ko‘ra, ganalik futbolchi Turkiyada qoladi, chunki uning rafiqasi Rossiyaga ko‘chib o‘tishga qarshilik qilmoqda.
Shuningdek, yaqinda Djikuga Portugaliyaning Braga klubidan taklif kelgani ma’lum bo‘ldi. Hozircha futbolchi kelajagi haqida aniq qaror qabul qilmagan.
Oldinroq Spartak klubi Fenerbaxche bilan Djikuni sotib olish borasida kelishuvga erishgani haqida xabarlar tarqalgan edi. O‘tgan mavsumda 31 yoshli futbolchi Turkiya chempionatida 38 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati 6,5 million yevroga teng. Djiku o‘zining tajribasi va o‘yindagi ishonchliligi bilan tanilgan himoyachilardan biridir.
Uning transferi amalga oshmasligi Spartak jamoasining himoya chizig‘idagi rejalariga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Джику не перейдет в Спартак, его жена против
Центральный защитник клуба Фенербахче Александр Джику не перейдет в клуб Спартак. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил турецкий журналист Серджан Хамзаоглу. По данным источников, ганский футболист останется в Турции, так как его жена против переезда в Россию.
Также недавно стало известно, что Джику получил предложение от португальского клуба Брага. Пока футболист не принял окончательного решения относительно своего будущего.
Ранее сообщалось, что клуб Спартак достиг соглашения с Фенербахче по покупке Джику. В прошлом сезоне 31-летний футболист провел 38 матчей в чемпионате Турции и забил один гол.
По данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 6,5 миллиона евро. Джику является одним из защитников, известных своим опытом и надежностью в игре.