Flik Joan Garsiyaning o‘yinini yuqori baholadi
«Barselona» jamoasi bosh murabbiyi Hans-Diter Flik «Rayo Valyekano»ga qarshi o‘yinda darvozabon Joan Garsiyaning ishtiroki haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
24 yoshli darvozabon o‘yinda raqiblarning beshta zarbasini qaytarib, jamoaning qahramoniga aylandi. Joan Garsiya ushbu o‘yinning eng yaxshi futbolchisi deb topildi.
Flik o‘yindan keyingi intervyusida, «Joanni ajoyib o‘yin uchun tabrikladim. U jamoani saqlab qoldi, o‘yinni yaxshi tashkil etdi.
Hech qanday xato qilmay, hujumlarni ishonch bilan boshladi. Bunday futbolchini jamoaga qo‘shib olishimizdan xursandman», deb ta’kidladi.
Joan Garsiya yozda «Espanyol»dan «Barselonaga» kelib qo‘shildi. Uning transfer qiymati 25 million yevroni tashkil etdi.

Флик высоко оценил игру Джоан Гарсии
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик высказал своё мнение об участии вратаря Жоана Гарсии в матче против «Райо Вальекано». Об этом сообщает Euro-football.ru.
24-летний вратарь отразил пять ударов соперников и стал героем команды. Жоан Гарсия был признан лучшим игроком этого матча.
В интервью после игры Флик отметил: «Я поздравил Жоана с великолепной игрой. Он спас команду, хорошо организовал игру.
Без ошибок уверенно начал атаки. Я рад, что мы смогли привлечь такого футболиста в команду», — подчеркнул он.
Жоан Гарсия летом перешёл из «Эспаньола» в «Барселону». Стоимость его трансфера составила 25 миллионов евро.