Tudor Vlahovichni Yuventusda qolishini ma’qulladi
Turinning «Yuventus» jamoasi bosh murabbiyi Igor Tudor Italiya chempionatining ikkinchi turida Genova «Jenoa» jamoasi ustidan qozonilgan minimal g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Eski sinyora» jamoasi 1:0 hisobida g‘alaba qozondi, yagona golni hujumchi Dushan Vlahovich kiritdi. Murabbiy o‘z jamoasidan mamnunligini bildirib, o‘yin davomida o‘yinchilarning kuchli ruhda bo‘lganini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, ushbu o‘yinda raqibdan hech narsada ortda qolmaslik va o‘z imkoniyatini qo‘lga kiritish muhim edi. Vlahovich haqida esa u jamoada qolishini ma’qulladi va uni juda yaxshi hujumchi deb baholadi.
Keyingi turda turinning «Yuventus» klubi o‘z maydonida Milanning «Inter» jamoasi bilan bellashadi. Ushbu o‘yin 13 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadi.
Murabbiy va jamoa ushbu o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va muxlislar oldida yaxshi natija ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Тудор одобрил продолжение Влаховича в Ювентусе
Главный тренер туринского «Ювентуса» Игорь Тудор прокомментировал минимальную победу над генуэзской «Дженоа» во втором туре чемпионата Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Старая синьора» одержала победу со счётом 1:0, единственный гол забил нападающий Душан Влахович. Тренер выразил удовлетворение своей командой и отметил сильный боевой дух игроков в ходе матча.
По его словам, в этой игре было важно ни в чём не уступать сопернику и использовать свои возможности. Что касается Влаховича, он одобрил его пребывание в команде и высоко оценил как очень хорошего нападающего.
В следующем туре туринский «Ювентус» встретится на своём поле с миланским «Интером». Матч состоится 13 сентября.
Тренер и команда серьёзно готовятся к этой игре и ставят цель показать хороший результат перед болельщиками.