Dovbik “Roma”da qoladi, “Milan”ga o‘tmaydi
Markaziy hujumchi, Rimning “Roma” klubidan Artyom Dovbik “Milan” klubiga o‘tmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Sky Sports nashri xabar berdi. Rim klubining sport direktori Frederik Massara ma’lum qilishicha, ukrainalik hujumchi “volklar” safida qoladi.
“Roma” jamoasi Dovbikning jamoada qolishidan mamnun. O‘tgan mavsumda Italiya chempionatida 28 yoshli hujumchi 32 ta o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urdi va 2 ta golli uzatmani amalga oshirdi.
Yangi mavsumda esa Seriya A doirasida Dovbik 2 ta o‘yinda maydonga tushdi, ammo gol urmadi. Transfermarkt portali bahosiga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati 30 million yevroga teng.
Shunday qilib, Dovbik “Roma” jamoasida o‘z faoliyatini davom ettiradi va boshqa klubga o‘tish rejalari hozircha yo‘q.

Довбик останется в «Роме», не перейдет в «Милан»
Центральный нападающий, игрок римского клуба «Рома» Артём Довбик не перейдёт в клуб «Милан». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом также сообщил портал Sky Sports. Спортивный директор римского клуба Фредерик Массара заявил, что украинский нападающий останется в рядах «волков».
Команда «Рома» довольна тем, что Довбик остаётся в клубе. В прошлом сезоне в чемпионате Италии 28-летний нападающий провёл 32 матча, забил 12 голов и сделал 2 результативные передачи.
В новом сезоне в рамках Серии А Довбик сыграл 2 матча, но голов не забивал. По оценке портала Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 30 миллионов евро.
Таким образом, Довбик продолжит свою карьеру в клубе «Рома» и пока не планирует переход в другой клуб.