Silkin: Karpin xohlasagina Dinamodan ketadi
Rossiyalik murabbiy Sergey Silkin Valeriy Karpinning Dinamo jamoasidan ketishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining yettinchi turida Mahachqaladagi Dinamoga qarshi o‘yinda (0:1) mag‘lubiyatdan so‘ng Moskva klubi bosh murabbiyi lavozimini tark etishga tayyorligini ma’lum qildi. Silkinning fikricha, agar rahbariyat Karpinni qo‘llab-quvvatlashga qaror qilgan bo‘lsa, unga vaqt berish lozim.
Savolga javoban, Karpin o‘z ixtiyori bilan ketishi mumkinmi, deb so‘ralganda, Silkin bunga yo‘l qo‘yish mumkinligini ta’kidladi. U Karpinni ambitsiyali inson deb atadi va agar xohlagan bo‘lsa, lavozimidan ketishi mumkinligini aytdi.
Hozirgi vaqtda yetti turdan so‘ng Dinamo Rossiya Premer-ligasida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi va jamoa sakkiz ochko to‘plagan. Jamoa uchun hozirgi natijalar qoniqarli emasligi ko‘rinib turibdi va murabbiy hamda jamoa oldida qiyin vazifa turgani aniq.
Rahbariyat va murabbiylar o‘rtasida kelgusida jamoani rivojlantirish bo‘yicha muhim qarorlar qabul qilinishi kutilmoqda.

Силкин: Карпин уйдет из Динамо только если захочет
Российский тренер Сергей Силкин высказался о возможном уходе Валерия Карпина из команды «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
После поражения в седьмом туре чемпионата России в матче против «Динамо» из Махачкалы (0:1) главный тренер московского клуба заявил о готовности покинуть свой пост. По мнению Силкина, если руководство решит поддержать Карпина, ему нужно дать время.
В ответ на вопрос, может ли Карпин уйти по собственному желанию, Силкин отметил, что это возможно. Он назвал Карпина амбициозным человеком и сказал, что если тот захочет, он может покинуть должность.
В настоящее время после семи туров «Динамо» занимает девятое место в Российской Премьер-лиге, набрав восемь очков. Очевидно, что текущие результаты команды не удовлетворительны, и перед тренером и командой стоит сложная задача.
Ожидается, что в будущем между руководством и тренерами будут приняты важные решения по развитию команды.