Aleksis Sanses Sevilyaga bepul o‘tadi
Italiya «Udinеze» jamoasining hujumchisi Aleksis Sanses faoliyatini Ispaniyaning «Sevilya» klubida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manba Nikolo Skira xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 36 yoshli Chilidan bo‘lgan futbolchi «Udinеze»dan «Sevilya»ga bepul o‘tadi.
Ispaniya jamoasi bilan u bir yillik shartnoma imzolaydi va shartnomani yana bir yilga uzaytirish imkoniyati mavjud. Sanses o‘tgan yilning avgustidan buyon «Udinеze» safida harakat qilmoqda.
2024/25 yilgi mavsumda u Seriya A va Rossiya Kubogida jami 14 o‘yinda maydonga tushdi, ammo gol urish yoki assist qilishda muvaffaqiyat qozona olmadi. Yangi mavsumda esa u maydonga tushmadi.
Hozirgi vaqtda «Sevilya» Ispaniya chempionatining joriy turnir jadvalida uchta o‘yindan so‘ng 12-o‘rinda turibdi.

Алексис Санчес переходит в Севилью бесплатно
Нападающий итальянского клуба «Удинезе» Алексис Санчес продолжит карьеру в испанском клубе «Севилья». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил надежный источник Николо Скира. По данным, 36-летний чилийский футболист перейдет из «Удинезе» в «Севилью» на бесплатной основе.
С испанским клубом он подпишет однолетний контракт с возможностью продления еще на один год. Санчес выступает за «Удинезе» с августа прошлого года.
В сезоне 2024/25 он провел всего 14 матчей в Серии А и Кубке России, но не смог забить ни одного гола и не сделал ни одной результативной передачи. В новом сезоне он не выходил на поле.
В настоящее время «Севилья» занимает 12-е место в турнирной таблице чемпионата Испании после трех сыгранных матчей.