Donnarumma Manchester Sitiga 39 millionga o‘tdi
Yulduzli italyan darvozaboni Janluigi Donnarumma «PSJ» klubini tark etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur manba Fabrizio Romano ma’lumotlariga ko‘ra, darvozabon o‘z faoliyatini «Manchester Siti» jamoasida davom ettiradi. Manbaning xabariga ko‘ra, ushbu transfer uchun 39 million yevro miqdorida kelishuv amalga oshirilgan.
26 yoshli italyan futbolchi bilan inglizlarning yetakchi klubi o‘rtasida tuzilgan mehnat shartnomasi 2030 yil yozigacha mo‘ljallangan. Parijning yirik jamoasi safida Donnarumma 161 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U 156 ta gol o‘tkazib yuborgan bo‘lsa-da, 56 ta o‘yinda darvozasini daxlsiz saqlashga muvaffaq bo‘ldi. Italyan darvozaboni 2021 yildan buyon fransuz klubida faoliyat yuritmoqda.

Доннарумма перешёл в Манчестер Сити за 39 миллионов
Звездный итальянский вратарь Джанлуиджи Доннарумма покидает клуб «ПСЖ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации известного источника Фабрицио Романо, вратарь продолжит свою карьеру в команде «Манчестер Сити». По данным источника, за этот трансфер было достигнуто соглашение на сумму 39 миллионов евро.
Трудовой контракт между 26-летним итальянским футболистом и ведущим английским клубом рассчитан до лета 2030 года. В составе крупной парижской команды Доннарумма провел 161 матч.
Хотя он пропустил 156 голов, в 56 играх сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности. Итальянский вратарь выступает за французский клуб с 2021 года.