Samara "Krylya Sovetov" jamoasi bosh murabbiyi Magomed Adiev Qozog‘istonning "Qayrat" klubining UEFA Chempionlar ligasining asosiy bosqichiga chiqishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu natijani "Qayrat" va butun Qozog‘iston uchun ajoyib yutuq deb atadi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, u jamoaning shunday ruhda davom etishini tilaydi.
Eslatib o‘tamiz, "Qayrat" Chempionlar ligasining saralash bosqichida ikki o‘yin yakuniga ko‘ra Shotlandiyaning "Seltik" jamoasini mag‘lub etdi. Endilikda Qozog‘iston klubi nufuzli musobaqaning asosiy bosqichida "Real", "Inter", "Bryugge", "Arsenal", "Olimpiakos", "Sporting", "Pafos" va "Kopenhagen" jamoalari bilan bellashadi.
Ushbu natija "Qayrat" uchun katta muvaffaqiyat bo‘lib, jamoaning kelajakdagi o‘yinlariga katta umid bilan qarashga asos yaratadi.

Адиев похвалил выход Кайрата в Лигу чемпионов
Главный тренер самарских "Крыльев Советов" Магомед Адиев высказался о выходе казахстанского клуба "Кайрат" в основную стадию Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал этот результат отличным достижением для "Кайрата" и всего Казахстана. По словам специалиста, он желает команде продолжать в таком же духе.
Напомним, что "Кайрат" в отборочном раунде Лиги чемпионов по сумме двух матчей победил шотландский "Селтик". Теперь казахстанский клуб в основной стадии престижного турнира сыграет с командами "Реал", "Интер", "Брюгге", "Арсенал", "Олимпиакос", "Спортинг", "Пафос" и "Копенгаген".
Этот результат является большим успехом для "Кайрата" и создает основу для больших надежд на будущие игры команды.