Gazzaev: Kislyak har o‘yinda yaxshilanadi
Sobiq poytaxt jamoasi CSKA bosh murabbiyi Valeriy Gazzaev «armeyets» yarim himoyachisi Matvey Kislyakning so‘nggi o‘yinlardagi faoliyatini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi so‘nggi Rossiya chempionati o‘yinida «Krasnodar»ga qarshi (1:1) o‘yinda gol urdi, yana bir goli esa qayta ko‘rib chiqish natijasida bekor qilindi. Gazzaevning so‘zlariga ko‘ra, Matvey har bir o‘yinda o‘z o‘yinini yanada yaxshilaydi.
Uning tezligi, texnikasi va qaror qabul qilishdagi mahorati alohida ta’kidlanadi. Murabbiy futbolchining rivojlanishida to‘xtab qolmasligini tilaydi.
Bu haqda «Sport-Express» nashri xabar beradi. 20 yoshli futbolchi Stary Oskol shahrida tug‘ilgan va «qizil-ko‘k» jamoasining tarbiyalanuvchisidir.
U asosiy tarkibda debyut qilganidan buyon 2023 yildan beri maydonda 53 ta o‘yin o‘tkazdi, ularda 7 ta gol urdi va 4 ta samarali uzatma berdi. Transfermarkt portali uning qiymatini 8 million yevroga baholaydi.
Matvey Kislyak jamoa uchun muhim yarim himoyachi hisoblanadi va kelajakda yanada katta yutuqlarga erishishi kutilmoqda.

Газзаев: Кисляк с каждым матчем становится лучше
Бывший главный тренер столичной команды ЦСКА Валерий Газзаев высоко оценил выступления полузащитника «армейцев» Матвея Кисляка в последних матчах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист забил гол в последнем матче чемпионата России против «Краснодара» (1:1), а еще один его гол был отменен после видеопросмотра. По словам Газзаева, Матвей с каждой игрой улучшает свою игру.
Особо отмечаются его скорость, техника и мастерство принятия решений. Тренер желает футболисту не останавливаться в развитии.
Об этом сообщает издание «Спорт-Экспресс». 20-летний футболист родился в городе Старый Оскол и является воспитанником «красно-синих».
С момента дебюта в основном составе с 2023 года он провел на поле 53 матча, забил 7 голов и отдал 4 результативные передачи. Портал Transfermarkt оценивает его стоимость в 8 миллионов евро.
Матвей Кисляк считается важным полузащитником команды и ожидается, что в будущем он достигнет еще больших успехов.