Kobelyov Karpinning Dinamodan ketishini qo‘lladi
Moskva “Dinamo” jamoasining sobiq bosh murabbiyi Andrey Kobelyov “oq-ko‘k” jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpinning lavozimidan ketishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Karpin mavsum boshidagi natijalar yaxshi bo‘lmagani sababli “Dinamo”dan ketishi mumkinligini ilgari inkor etmagan edi. Kobelyov “Match TV”ga bergan intervyusida agar u klubni tark etsa, bunga faqat ijobiy qarashini aytdi, biroq bunday holat sodir bo‘lishi kam ehtimol deb hisoblaydi.
Mutaxassis, shuningdek, Karpinning olib kelgan futbolchilar bilan klub qanday ishlashi kerakligi haqida savol qo‘ydi. Shu bilan birga, murabbiy ularni o‘zi bilan olib ketishini ma’qul deb bildirdi.
Hozirda Rossiya chempionatida yetti turdan so‘ng “Dinamo” sakkizinchi o‘rinda bo‘lib, sakkiz ochko to‘plagan. Jamoa uchun mavsum boshlanishi qiyin kechmoqda va natijalarni yaxshilash uchun murabbiy va futbolchilarga ko‘proq mehnat qilish zarur.

Кобелёв поддержал уход Карпина из Динамо
Бывший главный тренер московского «Динамо» Андрей Кобелёв высказался о возможном уходе главного тренера «бело-голубых» Валерия Карпина с должности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Карпин ранее не исключал, что может покинуть «Динамо» из-за неудовлетворительных результатов в начале сезона. В интервью «Матч ТВ» Кобелёв заявил, что если он покинет клуб, то отнесётся к этому положительно, однако считает такой исход маловероятным.
Специалист также задал вопрос о том, как клуб должен работать с футболистами, которых привёл Карпин. При этом тренер выразил мнение, что было бы целесообразно, чтобы он взял их с собой.
В настоящее время после семи туров чемпионата России «Динамо» занимает восьмое место, набрав восемь очков. Для команды начало сезона складывается сложно, и для улучшения результатов тренеру и игрокам необходимо приложить больше усилий.