Ponomaryov Karpinning iste’foga tayyorligini qo‘llab-quvvatladi
Sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi himoyachisi Vladimir Ponomaryov poytaxtning «Dinamo» jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpinning so‘nggi bayonoti yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Makhachqaladagi «Dinamo» jamoasiga mag‘lub bo‘lgach, u iste’foga chiqishga tayyorligini ma’lum qilgan edi. Ponomaryovning ta’kidlashicha, Karpinning iste’foga chiqishga tayyorligi to‘g‘ri qaror hisoblanadi.
Makhachqaladagi «Dinamo»ga yutqazish hech qanday holatda qabul qilib bo‘lmaydi. Natijaning yo‘qligi esa bunday qaror qabul qilishning birinchi va eng asosiy sababi hisoblanadi.
Valeriy Karpin joriy yil iyun oyida «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlangan va uch yillik shartnoma imzolagan. Hozirgi vaqtda jamoa 8 ochko bilan chempionat jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
O‘tgan mavsumda esa «Dinamo» beshinchi o‘rinni egallagan edi. Jamoaning hozirgi natijalari va mavsumdagi o‘yinlari murabbiy va jamoa uchun muhim sinov bo‘lib turibdi.

Пономарёв поддержал готовность Карпина к отставке
Бывший защитник сборной Советского Союза Владимир Пономарёв высказался по поводу последнего заявления главного тренера столичной команды «Динамо» Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После поражения от махачкалинского «Динамо» он заявил о готовности уйти в отставку. По мнению Пономарёва, готовность Карпина уйти в отставку является правильным решением.
Поражение от махачкалинского «Динамо» ни в коем случае нельзя принимать. Отсутствие результата является первой и главной причиной для принятия такого решения.
Валерий Карпин был назначен главным тренером «Динамо» в июне этого года и подписал трехлетний контракт. В настоящее время команда занимает девятое место в чемпионате с 8 очками.
В прошлом сезоне «Динамо» заняло пятое место. Текущие результаты и игры команды в сезоне являются важным испытанием для тренера и команды.