Bayer Ten Xagni ikki o‘yindan keyin ishdan oldi
Niderlandiyalik mutaxassis Erik Ten Xag Leverkuzenning "Bayer" jamoasi bosh murabbiyi lavozimidan ozod etildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli insayder Fabrizio Romano xabar berdi. Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, 55 yoshli murabbiy bilan xayrlashish haqida qaror bugun ertalab qabul qilingan.
Bir necha daqiqa oldin Ten Xagga ishdan bo‘shatilishi haqida xabar berildi. Eslatib o‘tamiz, sobiq "Manchester Yunayted" bosh murabbiyi o‘tgan yozda "Bayer" jamoasiga bosh murabbiy sifatida tayinlangan va 2027 yilgacha amalda bo‘lgan shartnoma imzolagan edi.
Uning rahbarligida jamoa Germaniya chempionatida faqat ikki rasmiy o‘yinni o‘tkazdi va shulardan faqat bitta ochko jamg‘ardi. Keyingi Bundesliganing turida "Bayer" o‘z maydonida "Ayntraxt" jamoasini qabul qiladi.

Bayer уволил Тена Хагни после двух игр
Нидерландский специалист Эрик Тен Хаг был уволен с поста главного тренера команды "Байер" из Леверкузена. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный инсайдер Фабрицио Романо. По информации источника, решение о расставании с 55-летним тренером было принято сегодня утром.
Несколько минут назад появилась информация об увольнении Тен Хага. Напомним, бывший главный тренер "Манчестер Юнайтед" был назначен главным тренером "Байера" прошлым летом и подписал контракт, действующий до 2027 года.
Под его руководством команда провела в чемпионате Германии всего два официальных матча и набрала лишь одно очко. В следующем туре Бундеслиги "Байер" примет на своём поле команду "Айнтрахт".