Teslenko: Chempionlik uchun CSKA, Krasnodar, Zenit
Kazanlik «Rubin» jamoasining himoyachisi Egor Teslenko Rossiya Premer-ligasining joriy mavsumida qaysi klublar chempionlik uchun kurashishini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, mavsum boshlandi, jamoamizning boshlanishi yomon emas. Biz yuqori beshlikka kirish uchun kurasha olamiz.
Chempionlik uchun esa CSKA, «Krasnodar» va «Zenit» jamoalari asosiy raqobatchilar bo‘ladi. Rossiya chempionati 7 turdan so‘ng «Krasnodar» 16 ochko bilan peshqadamlik qilmoqda.
Ikkinchi o‘rinda 15 ochko bilan Moskva CSKA jamoasi, uchinchi o‘rinda esa Kaliningradning «Baltika» jamoasi turibdi. Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi esa beshinchi o‘rinni egallagan.
Joriy mavsumda ushbu jamoalar orasida qiziqarli va kuchli raqobat kuzatilishi kutilmoqda. Har bir jamoa o‘zining imkoniyatlarini maksimal darajada ishga solib, yuqori natijalarga erishishga intilmoqda.

Teslenko: За чемпионство ЦСКА, Краснодар, Зенит
Защитник казанского «Рубина» Егор Тесленко рассказал, какие клубы будут бороться за чемпионство в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сезон начался, у нашей команды старт не плохой. Мы можем бороться за попадание в пятёрку лучших.
За чемпионство основными соперниками станут ЦСКА, «Краснодар» и «Зенит». После 7 туров чемпионата России «Краснодар» лидирует с 16 очками.
На втором месте с 15 очками московский ЦСКА, на третьем — калининградская «Балтика». Санкт-петербургский «Зенит» занимает пятое место.
В этом сезоне ожидается интересная и напряжённая борьба между этими командами. Каждая команда стремится максимально использовать свои возможности для достижения высоких результатов.