Bulykin: Krasnodar o‘yinda bir ochkoga loyiq
Moskvadagi Dinamo jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin Rossiya chempionatining yettinchi turida poytaxtdagi CSKA va Krasnodar o‘rtasidagi markaziy o‘yindan o‘z taassurotlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, CSKA ko‘pchilikda Krasnodarning mudofaasini buzishga muvaffaq bo‘lmadi, chunki B reja yo‘q edi. Shu bilan birga, Krasnodar o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatib, bir ochkoga loyiq bo‘ldi.
Ushbu o‘yin VEB Arena stadionida o‘tkazilib, 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Gollarni yarim himoyachi Matvey Kislyak va hujumchi Jon Kordoba urdi.
Yetti turdan so‘ng Krasnodar jamoasi turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda, CSKA esa ikkinchi o‘rinda bormoqda. Ushbu natija jamoalar o‘rtasidagi raqobatning qizg‘inligini ko‘rsatadi va keyingi o‘yinlarda ham qiziqarli bahslar bo‘lishini va’da qilmoqda.

Булыкин: Краснодар заслуживает одно очко в игре
Бывший нападающий московского Динамо Дмитрий Булыгин поделился своими впечатлениями от центрального матча седьмого тура чемпионата России между ЦСКА и Краснодаром в столице. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, ЦСКА у большинства не смог прорвать оборону Краснодара, так как не было плана Б. При этом Краснодар показал себя с хорошей стороны и заслужил одно очко.
Матч прошёл на стадионе ВЭБ Арена и завершился вничью со счётом 1:1. Голы забили полузащитник Матвей Кисляк и нападающий Хон Кордоба.
После семи туров команда Краснодара лидирует в турнирной таблице, а ЦСКА занимает второе место. Этот результат показывает остроту соперничества между командами и обещает интересные поединки в следующих матчах.