Germaniyaning taniqli futbolchisi Mats Hummels faoliyatini yakunlashga qaror qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu voqea Germaniya futbol ittifoqi tomonidan alohida tarzda e’tirof etiladi. 7-sentabr, yakshanba kuni Germaniya terma jamoasi Shimoliy Irlandiya terma jamoasiga qarshi 2026 yilgi jahon chempionati saralashi doirasida o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu o‘yin oldidan Germaniya futbol ittifoqi prezidenti Bernd Noyndorf va Rudi Feller so‘zga chiqib, Mats Hummelsni hurmat bilan yodga oladilar. Noyndorfning ta’kidlashicha, Hummels maydonda ham, maydon tashqarisida ham doimo yetakchilik qilib, mas’uliyatni o‘z zimmasiga olgan haqiqiy sardor edi.
U Germaniya futboliga qo‘shgan hissasi uchun, xususan, 2014 yilgi jahon chempionatida qo‘lga kiritilgan g‘alaba uchun minnatdorlik bildirdi. Mats Hummels Germaniya terma jamoasida 2010 yildan 2023 yilgacha faoliyat yuritgan.
Uning futbolga qo‘shgan hissasi va yetakchilik fazilatlari ko‘plab muxlislar va mutaxassislar tomonidan yuqori baholangan.

Футбольный союз Германии признал Хуммельса
Известный немецкий футболист Матс Хуммельс решил завершить карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это событие будет особо отмечено Германским футбольным союзом. В воскресенье, 7 сентября, сборная Германии проведет матч против сборной Северной Ирландии в рамках отборочного турнира чемпионата мира 2026 года.
Перед этой игрой президент Германского футбольного союза Бернд Нойндорф и Руди Феллер выступят с речью, почтив Матса Хуммельса с уважением. По словам Нойндорфа, Хуммельс всегда был настоящим лидером, берущим на себя ответственность как на поле, так и вне его.
Он выразил благодарность за вклад в немецкий футбол, особенно за победу на чемпионате мира 2014 года. Матс Хуммельс выступал за сборную Германии с 2010 по 2023 год.