Evseyevga Chernomoretsdan shartnoma taklifi berildi
Mashhur murabbiy Vadim Evseyev yaqin kunlarda ishga qaytish imkoniyatiga ega bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
49 yoshli mutaxassis Navorossiysk shahridagi «Chernomorets» futbol klubi tomonidan taklif olgan. Metaratings ma’lumotlariga ko‘ra, «Chernomorets» Evseyevga joriy mavsum oxirigacha amal qiladigan shartnoma taklif qilgan, shartnomani uzaytirish imkoniyati bilan.
Moskva shahrida klubning bosh direktori lavozimida ishlaydigan Konstantin Gordiyuk Evseyev bilan muzokaralarni olib bordi. Evseyev «Chernomorets»ga javobni jamoaning navbatdagi o‘yini, ya’ni 3 sentyabr kuni «Volga»ga qarshi safardagi o‘yindan keyin berishi kutilmoqda.
Hozirda «Chernomorets» Ligi PARI turnir jadvalining oxirgi pog‘onasida joylashgan va etti turda faqat ikki ochko to‘plagan. O‘tgan mavsumda esa klub RPL o‘rinlari uchun o‘tkaziladigan saralash o‘yinlariga litsenziya ololmagani sababli qatnasha olmagan.

Евсееву предложили контракт от Черноморца
Известный тренер Вадим Евсеев в ближайшие дни получил возможность вернуться к работе. Об этом сообщил Euro-football.ru.
49-летний специалист получил предложение от футбольного клуба «Черноморец» из города Новороссийск. По данным Metaratings, «Черноморец» предложил Евсееву контракт до конца текущего сезона с возможностью продления.
Переговоры с Евсеевым вел директор клуба в Москве Константин Гордюк. Ожидается, что Евсеев даст ответ «Черноморцу» после следующего матча команды, который состоится 3 сентября в гостях против «Волги».
В настоящее время «Черноморец» занимает последнее место в турнирной таблице Лиги PARI и за семь туров набрал всего два очка. В прошлом сезоне клуб не смог участвовать в отборочных матчах за места в РПЛ из-за отсутствия лицензии.