Inter mavsumni erta mag‘lubiyat bilan boshladi
Milanning «Inter» jamoasi Italiya chempionatining ikkinchi turida kutilmagan mag‘lubiyatga uchradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kristian Kivu boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida Udine «Zebralari»ga yutqazdi. Udine klubi o‘zining o‘yin uslubi bilan Turinning «Yuventus» jamoasiga o‘xshash, ammo faqat tashqi ko‘rinishi bo‘yicha taqqoslanadi.
Ma’lum bo‘lishicha, «Inter» uchun mavsumning shu darajada erta mag‘lubiyatga uchrashi so‘nggi yetti yil ichida birinchi marta yuz berdi. Faqat 2018 yilda «Inter» mavsumni yanada erta mag‘lubiyat bilan boshlagan edi, o‘sha paytda jamoa birinchi turda «Sassuolo»ga yutqazgandi.
Shuni eslatib o‘tish kerakki, «Inter» Italiya Serie A chempionatining amaldagi ikkinchi o‘rindagi jamoasi hisoblanadi. O‘tgan bahorda ular faqat «Napoli»ga imkoniyatni boy berib, ikkinchi o‘rinni egallagan.
Jamoaning hozirgi mag‘lubiyati muxlislar va mutaxassislar orasida katta muhokamalarga sabab bo‘ldi. Endilikda «Inter» uchun mavsumning qolgan qismi yanada muhim ahamiyat kasb etadi.

Интер начал межсезонье с раннего поражения
Команда «Интер» из Милана потерпела неожиданное поражение во втором туре чемпионата Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Кристиана Киву проиграла на своем поле «Зебрам» из Удине. Клуб из Удине по стилю игры похож на туринский «Ювентус», но только внешне.
Известно, что для «Интера» такое раннее поражение в сезоне произошло впервые за последние семь лет. Ранее, в 2018 году, «Интер» начал сезон с еще более раннего поражения, тогда команда проиграла в первом туре «Сассуоло».
Стоит напомнить, что «Интер» является действующим вторым призером чемпионата Италии Серии А. Прошлой весной они уступили первое место только «Наполи», заняв второе место.
Текущее поражение команды вызвало бурные обсуждения среди болельщиков и специалистов. Теперь оставшаяся часть сезона приобретает для «Интера» еще большее значение.