Sobiq prezident Andrey Chervichenko Rossiya Premyer Ligasi 7-turida "Spartak" va "Sochi" jamoalari o‘rtasidagi o‘yindagi hakamlikka tanqidiy munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda "qizil-oq" jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Chervichenko fikricha, ikkita penalti qarori asossiz berilgan va Umyarovga berilgan qizil kartochka bekor qilingan.
U aniq ko‘rganini aytdi: dastlab Nayil oyog‘i pastdan harakat qilgan, keyin esa ataylab 30-40 santimetr balandlikda raqibga tikanlari bilan zarba berishga urinmoqda. Hakamlar yana "Spartak" tomon tarafkashlik qilmoqda.
Mutaxassisning so‘zlarini "Match TV" keltirdi. Chervichenko, shuningdek, Moskva jamoasi uchun ushbu g‘alaba juda muhim bo‘lganini ta’kidladi.
Uchinchi ochko hisobiga "Spartak" Rossiya chempionatining jadvallarida oltinchi o‘ringa ko‘tarildi va jami 11 ochkoga ega bo‘ldi.

Червиченко заявил, что судьи оказывают давление на «Спартак»
Бывший президент Андрей Червиченко критически высказался о судействе в матче 7-го тура Российской Премьер-Лиги между командами «Спартак» и «Сочи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче команда «красно-белых» одержала победу со счётом 2:1. По мнению Червиченко, два пенальти были назначены необоснованно, а красная карточка, показанная Умярову, должна была быть отменена.
Он заявил, что видел всё чётко: сначала Нэйл двигал ногой снизу, а затем намеренно пытался ударить соперника шипами на высоте 30-40 сантиметров. Судьи вновь проявляют предвзятость в пользу «Спартака».
Слова специалиста приводит «Матч ТВ». Червиченко также подчеркнул, что эта победа была очень важна для московской команды.
С третьим очком «Спартак» поднялся на шестое место в таблице чемпионата России и набрал в общей сложности 11 очков.