Syomin CSKA va Krasnodar o‘yinidagi hakamlikni tanqid qildi
Mashhur murabbiy Yuri Syomin yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan Premyer-liga uchrashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda CSKA va Krasnodar jamoalari to‘qnash kelishdi. Ma’lumki, jamoalar kuchli tomonini aniqlay olmadi va o‘yin 1:1 hisobida yakunlandi.
Syominning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinning o‘zi jonli va qiziqarli bo‘ldi. Biroq, sobiq Lokomotiv murabbiyi hakamlarning ishidan norozi ekanligini ta’kidladi.
U hakamlar guruhi o‘yinning darajasiga mos kelmaganini aytdi. Syomin shunday dedi: “Mening fikrimcha, hakamlar guruhi juda zaif o‘yin ko‘rsatdi.
Bu nafaqat maydon ichidagi hakamlarga, balki VAR tizimida ishlayotganlarga ham taalluqlidir. Bu holat o‘yinning sifatiga salbiy ta’sir ko‘rsatdi.
Nima uchun aynan shu hakamlar guruhi tayinlanganini aniqlash kerak.” Uchrashuvda maydon ichida Rafael Shafeev boshqaruvchi hakam bo‘lib ishladi. Monitorda Pavel Kukuyan (VAR) va Roman Galimov (AVAR) faoliyat yuritdi.

Сёмин раскритиковал судейство в матче ЦСКА и Краснодар
Известный тренер Юрий Сёмин высказался о матче Премьер-лиги, который прошёл в воскресенье. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре встретились команды ЦСКА и Краснодар. Известно, что команды не выявили сильнейшего, и матч завершился со счётом 1:1.
По словам Сёмина, сама игра была живой и интересной. Однако бывший тренер «Локомотива» отметил своё недовольство работой судей.
Он заявил, что судейская бригада не соответствовала уровню матча. Сёмин сказал: «По моему мнению, судейская бригада показала очень слабую игру.
Это касается не только судей на поле, но и тех, кто работает в системе VAR. Эта ситуация негативно повлияла на качество игры.
Нужно выяснить, почему именно эта судейская бригада была назначена». В матче главным судьёй на поле был Рафаэль Шафеев. На мониторе работали Павел Кукуян (VAR) и Роман Галимов (AVAR).
В настоящее время Краснодар занимает лидирующие позиции в чемпионате России, однако три команды отстают от «быков» всего на одно очко.