O‘tgan zamonning mashhur futbolchisi Aleksandr Mostovoy yana bir bor ikki murabbiylik lavozimini bir vaqtning o‘zida bajarishga qarshi fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda Valeriy Karpin bir vaqtning o‘zida «Dinamo» jamoasi va Rossiya milliy terma jamoasini boshqarmoqda. Yakshanba kuni «Dinamo» Makhachkala «Dinamo» jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Poytaxt jamoasi Premyer-liga turnir jadvalida faqat to‘qqizinchi o‘rinni egallab turibdi, biroq Karpin hozirda asosan terma jamoa ishlariga ko‘proq e’tibor qaratmoqda. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, «Dinamo» Karpin boshchiligida yuqori darajaga ko‘tarilishiga ishonchi kam.
U kechagi o‘yinda Makhachkala jamoasi ba’zi paytlarda hatto yaxshiroq o‘ynaganini ta’kidladi. Shu bilan birga, terma jamoada hammasi yaxshi ketayotgani, Grenada va Kuba jamoalarini mag‘lub etishgani haqida gapirdi.
Mostovoy fikricha, «Dinamo» tarkibining darajasi hisobga olinsa, har qanday murabbiy ostida yuqori o‘rinlarga chiqishi kerak. Shu bilan birga, Karpinning ikki lavozimni bir vaqtda bajarishi «oq-ko‘k» jamoaga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda.

Mostovoy: Две должности Карпина вредят «Динамо»
Знаменитый футболист прошлого Александр Мостовой вновь высказался против одновременного выполнения двух тренерских должностей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время Валерий Карпин одновременно руководит командой «Динамо» и сборной России. В воскресенье «Динамо» Махачкала проиграло команде «Динамо» со счётом 0:1.
Столичная команда занимает лишь девятое место в турнирной таблице Премьер-лиги, однако Карпин сейчас в основном уделяет больше внимания работе со сборной. По словам Мостового, мало верится, что «Динамо» под руководством Карпина поднимется на высокий уровень.
Он отметил, что в вчерашнем матче команда Махачкалы временами играла даже лучше. При этом он рассказал, что в сборной дела идут хорошо, и они одержали победы над командами Гренады и Кубы.
По мнению Мостового, учитывая уровень состава «Динамо», команда должна занимать высокие места под руководством любого тренера. Вместе с тем, двойная должность Карпина негативно сказывается на «бело-голубой» команде.