Atletiko Gonsalesni Yuventusdan ijaraga oldi
Madridning «Atletiko» klubi rasmiy saytida hujumchi yarim himoyachi Nikо Gonsalesning jamoaga qo‘shilgani haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
2025/2026 yilgi mavsumda Nikо Gonsales «matrasniklar» safida o‘ynaydi. Madrid klubi 27 yoshli argentinalik futbolchini «Yuventus» klubidan ijaraga oldi.
Gonsales «Atletiko» jamoasida tibbiy ko‘rikdan muvaffaqiyatli o‘tdi, shartnoma imzoladi va keyin Argentinaning milliy terma jamoasi safiga yo‘l oldi. «Atletiko» joriy mavsumni yaxshi boshlay olmadi.
Ispaniya chempionatining dastlabki uch turida Diego Simeone boshchiligidagi jamoa faqat ikki ochko to‘pladi. Keyingi o‘yin 13 sentabr, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Ushbu kundagi bahsda «matrasniklar» o‘z maydonida «Vilyarreal» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Jamoa uchun muhim bo‘lgan ushbu o‘yinda g‘alaba qozonish maqsad qilinmoqda.
Futbol muxlislari va mutaxassislar «Atletiko»ning mavsumdagi holatini yaxshilash uchun harakat qilayotganini ta’kidlamoqda.

Атлетико арендовал Гонсалеса у Ювентуса
Мадридский клуб «Атлетико» на официальном сайте сообщил о присоединении к команде нападающего-полузащитника Нико Гонсалеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В сезоне 2025/2026 Нико Гонсалес будет выступать за «матрасников». Мадридский клуб арендовал 27-летнего аргентинского футболиста у клуба «Ювентус».
Гонсалес успешно прошёл медицинское обследование в «Атлетико», подписал контракт и затем отправился в национальную сборную Аргентины. «Атлетико» не смог хорошо начать текущий сезон.
В первых трёх турах чемпионата Испании команда под руководством Диего Симеоне набрала всего два очка. Следующий матч состоится в субботу, 13 сентября.
В этой игре «матрасники» сыграют на своём поле против «Вильярреала». Важной целью команды является победа в этом матче.
Футбольные болельщики и специалисты отмечают, что «Атлетико» прилагает усилия для улучшения своего положения в сезоне.