Germaniyaning Leverkuzen shahridagi Bayer futbol klubi yangi o‘yinchini jamoaga qo‘shdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi futbolchi o‘rta maydonchi pozitsiyasida o‘ynovchi Esekiel Fernandes bo‘lib, u avval Al-Qadisiya klubida faoliyat yuritgan. Bu haqda Bayer klubining rasmiy veb-saytida ma’lumot berildi.
Argentinalik futbolchi bilan nemis klubi besh yillik shartnoma imzoladi. Ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, Bayer Fernandes transferi uchun Al-Qadisiyaga 30 million yevro to‘ladi.
O‘tgan mavsumda 23 yoshli o‘yinchi Saudiya Arabistonining Al-Qadisiya jamoasi safida 37 ta o‘yin o‘tkazib, bitta gol urdi va to‘rtta samarali uzatma amalga oshirdi. Germaniya chempionatining ikki turidan so‘ng Bayer jamoasi turnir jadvalida 12-o‘rinda joylashgan bo‘lib, bir ochko to‘plagan.

Команда Байер приобрела аргентинского полузащитника
Футбольный клуб Байер из города Леверкузен в Германии пополнил состав новым игроком. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новый футболист — полузащитник Эсекьель Фернандес, ранее выступавший за клуб Аль-Кадисия. Об этом сообщается на официальном сайте клуба Байер.
Немецкий клуб подписал с аргентинским футболистом пятилетний контракт. По данным СМИ, Байер заплатил Аль-Кадисии 30 миллионов евро за трансфер Фернандеса.
В прошлом сезоне 23-летний игрок провёл 37 матчей за команду Аль-Кадисия из Саудовской Аравии, забил один гол и сделал четыре результативные передачи. После двух туров чемпионата Германии команда Байер занимает 12-е место в турнирной таблице, набрав одно очко.