Gexi Liverpulga o‘tmoqda, transfer xavf ostida
Himoyachi Mark Gexi “Liverpul” jamoasiga o‘tishdan oldin tibbiy ko‘rikdan o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu transfer “Kristal Pelas”dan amalga oshishi mumkin edi. Biroq, “The Athletic” jurnalisti Devid Ornshteynning xabar berishicha, Angliya terma jamoasi futbolchisining o‘tishi bekor bo‘lishi ehtimoli mavjud.
Buning sababi shundaki, “Kristal Pelas” jamoasi Gexining o‘rnini markaziy himoyada munosib to‘ldira oladigan futbolchini topa olmayapti. Shu sababli transfer jarayoni to‘xtab qolishi mumkin.
Oldinroq matbuotda “Liverpul” va “Kristal Pelas” Gexining transfer shartlari bo‘yicha kelishib olgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Agar kelishuv amalga oshsa, “Liverpul” jamoasi 50 million yevrodan ortiq mablag‘ to‘lashi kutilmoqda.
Angliyadagi yozgi transfer oynasi yaqin orada, Moskva vaqti bilan soat 21:00 da yopiladi. Shundan so‘ng yangi o‘tishlar amalga oshmaydi.

Гекси переходит в Ливерпуль, трансфер под угрозой
Защитник Марк Гехи прошёл медицинский осмотр перед переходом в «Ливерпуль». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот трансфер мог состояться из «Кристал Пэлас». Однако, по информации журналиста The Athletic Дэвида Орнштейна, существует вероятность отмены перехода игрока сборной Англии.
Причина в том, что команда «Кристал Пэлас» не может найти футболиста, который достойно заменит Гехи в центре защиты. Поэтому процесс трансфера может быть приостановлен.
Ранее в прессе сообщалось, что «Ливерпуль» и «Кристал Пэлас» договорились об условиях трансфера Гехи. Если соглашение состоится, «Ливерпуль» ожидается выплатить более 50 миллионов евро.
Летнее трансферное окно в Англии скоро закроется, по московскому времени в 21:00. После этого новые переходы не будут совершаться.