Rostov uchun Rossiya chempionati darajasi oshdi
Rossiya Premyer Ligasi joriy mavsumida muvaffaqiyatsizlikka uchragan «Rostov» jamoasi haqida sobiq futbolchi Milan Vyeshtitsa fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa mavsumni yaxshi boshlay olmadi va hozirgacha inqirozdan chiqish imkoniyatini topa olmayapti. Rossiya chempionatining darajasi oshgani sababli «Rostov» uchun o‘yinlar qiyinlashmoqda.
Shunga qaramay, u jamoaning yuqori liga safida qolishiga umid bildiradi va buni amalga oshirish uchun barcha imkoniyatlar mavjudligini ta’kidladi. Hozirda Jonavon Alba boshchiligidagi jamoa musobaqa jadvalida 14-o‘rinda turibdi.
Ular yetti turda atigi besh ochko to‘plagan. Keyingi o‘yinda «Rostov» o‘z maydonida CSKA jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu uchrashuv 14 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoa uchun bu o‘yin muhim ahamiyatga ega bo‘lib, mavsumdagi holatini yaxshilash imkoniyatidir.

Для Ростова уровень чемпионата России повысился
Бывший футболист Милан Вештица высказался о команде «Ростов», которая потерпела неудачу в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда не смогла хорошо начать сезон и до сих пор не может выйти из кризиса. Из-за повышения уровня российского чемпионата игры для «Ростова» становятся сложнее.
Тем не менее, он выражает надежду, что команда останется в высшей лиге, и подчеркивает, что для этого есть все возможности. В настоящее время команда под руководством Джонавона Альбы занимает 14-е место в турнирной таблице.
За семь туров они набрали всего пять очков. В следующем матче «Ростов» сыграет на своем поле против ЦСКА.
Эта встреча состоится 14 августа. Для команды эта игра имеет важное значение и является возможностью улучшить своё положение в сезоне.