Fulhem Milan futbolchisini ijaraga oldi
Yozgi transfer oynasi yopilishidan oldin "Fulhem" hujum chizig‘iga ikki futbolchini sotib olish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Shaxtyor" klubidan 22 yoshli braziliyalik Kevinning London jamoasiga o‘tishi rejalashtirilgan. Shuningdek, ishonchli manba Fabrizio Romano xabariga ko‘ra, "Milan"dan "dachniklar" safiga qanot hujumchisi Samu Chukwuesez ijaraga olindi.
Shartnoma tomonlar tomonidan tasdiqlandi. Romano ma’lumotiga ko‘ra, "Fulhem" 26 yoshli Chukwuesezni "Milan"dan ijaraga oladi.
Kelishuvda sotib olish huquqi ham ko‘zda tutilgan, ammo u majburiy emas. Ushbu variant 25-26 million yevro atrofida baholangan.
Samu Chukwuesez allaqachon "Fulhem" bazasida bo‘lib, tibbiy ko‘rikdan muvaffaqiyatli o‘tgan. Jamoa rahbariyati futbolchining kelajagi uchun ijobiy fikrda.
Bu transfer "Fulhem" hujum chizig‘ini kuchaytirishga xizmat qiladi va jamoaning mavsumdagi maqsadlariga erishishida muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.

Фулхэм арендовал футболиста Милана
Перед закрытием летнего трансферного окна "Фулхэм" достиг соглашения о покупке двух футболистов для линии атаки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Переход 22-летнего бразильца Кевина из клуба "Шахтер" в лондонскую команду запланирован. Также, согласно надежному источнику Фабрицио Романо, в аренду к "дачникам" перешел вингер Саму Чукуэсез из "Милана".
Контракт был подтвержден обеими сторонами. По данным Романо, "Фулхэм" арендует 26-летнего Чукуэсеза у "Милана".
В соглашении предусмотрено право выкупа, но оно не является обязательным. Эта опция оценена примерно в 25-26 миллионов евро.
Саму Чукуэсез уже находится на базе "Фулхэма" и успешно прошел медицинское обследование. Руководство команды положительно оценивает перспективы футболиста.
Этот трансфер призван усилить линию атаки "Фулхэма" и ожидается, что он сыграет важную роль в достижении целей команды в сезоне.