Sobiq CSKA futbolchisi Valeriy Masalitin Kaliningradning Baltika jamoasini Rossiya Premyer Ligasi mavsumining dastlabki qismidagi asosiy kashfiyot deb atadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Andrey Talalaev boshchiligidagi jamoa o‘yin ko‘rsatkichlari bilan ajralib turibdi va natijalari bilan ijobiy taassurot qoldirmoqda. Masalitin murabbiylar shtabi jiddiy ish olib borganini ta’kidladi, bu esa nafaqat futbol sifatiga, balki jamoaning turnir jadvalidagi o‘rniga ham ta’sir qilmoqda.
Mutaxassis ayniqsa hujumchi Xilni alohida ajratib ko‘rsatdi. U tezda Premyer Ligaga moslashib, darhol gol urishni boshladi, bu esa Masalitinning so‘zlariga ko‘ra kutilmagan holat bo‘ldi.
Baltika jamoasi Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng 15 ochko jamg‘arib, turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallamoqda. Umuman olganda, jamoaning o‘yini va natijalari muxlislar va mutaxassislar tomonidan yuqori baholanmoqda.

Тема: Открытие Балтики в Российской Премьер-Лиге
Бывший футболист ЦСКА Валерий Масалитин назвал калининградскую команду «Балтика» главным открытием первой части сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда под руководством Андрея Талалаева выделяется игровыми показателями и производит положительное впечатление своими результатами. Масалитин отметил, что тренерский штаб проделал серьёзную работу, что влияет не только на качество футбола, но и на место команды в турнирной таблице.
Специалист особенно выделил нападающего Хилни. Он быстро адаптировался к Премьер-Лиге и сразу начал забивать голы, что, по словам Масалитина, стало неожиданностью.
Команда «Балтика» после семи туров чемпионата России набрала 15 очков и занимает третье место в турнирной таблице. В целом игра и результаты команды высоко оцениваются болельщиками и специалистами.