Nikolo Dzyanolo Udinеzеga o‘tdi, 10-raqamni oldi
Hujumchi yarim himoyachi Nikolo Dzyanolo Italiya chempionatiga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Udinеzе klubi rasmiy sayti orqali 26 yoshli futbolchini Galatasaroy klubidan 2026 yil o‘rtalarigacha ijaraga olganini e’lon qildi. Klub o‘rtasidagi kelishuvda sotib olish huquqi ham ko‘zda tutilgan.
Nikolo Dzyanolo Udinеzе jamoasida 10-raqam ostida maydonga tushadi. Eslatib o‘tamiz, yakshanba kuni Udinеzе Inter jamoasining maydonida kutilmagan g‘alabaga erishdi va 2:1 hisobida yutdi.
Seriya A chempionatining dastlabki ikki turidan so‘ng Udinеzе jamoasi hisobida to‘rt ochko mavjud. Keyingi Italiya chempionati o‘yini 14 sentyabrda bo‘lib o‘tadi va Udinеzе jamoasi safarda Piza jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Николо Дзяноло перешёл в Удинезе, получил номер 10
Нападающий полузащитник Николо Дзяноло вернулся в чемпионат Италии. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Клуб Удинезе официально объявил на своём сайте, что арендовал 26-летнего футболиста у клуба Галатасарай до середины 2026 года. В соглашении между клубами также предусмотрено право выкупа.
Николо Дзяноло будет выходить на поле в составе Удинезе под номером 10. Напомним, в воскресенье Удинезе одержал неожиданную победу на поле Интер со счётом 2:1.
После первых двух туров чемпионата Серии А у команды Удинезе четыре очка. Следующий матч итальянского чемпионата состоится 14 сентября, и Удинезе сыграет в гостях с командой Пиза.