Jiku transferi bo‘yicha muzokaralar hali yakunlanmadi
Turkiyaning "Fenerbahche" klubi va Ghana terma jamoasi markaziy himoyachisi Aleksandr Jiku hozircha Moskva "Spartak" klubiga o‘tishi masalasida uzoq yo‘l bosmagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tarmoq nashri "Evro-Futbol.Ru" ma’lumotlariga ko‘ra, hozirda "Fenerbahche" klubi bilan shartnoma shartlari bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda. Shu bilan birga, futbolchi bilan 2+1 tizimidagi shartnoma allaqachon kelishilgan.
Joriy mavsumda Aleksandr Jiku Turkiya chempionatida faqat bitta o‘yinda maydonga tushgan va o‘zining o‘yin vaqtida hech qanday samarali harakat bilan ajralib qolmagan. O‘tgan mavsumda esa u 38 ta o‘yinda qatnashib, 11 ta ogohlantirish olgan va bitta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Transfermarkt portali 31 yoshli futbolchining bozor qiymatini 6,5 million yevroga baholamoqda. Shu sababli, uning "Spartak"ga o‘tishi hali aniq emas va muzokaralar davom etmoqda.

Переговоры по трансферу Джику еще не завершены
Клуб Турции "Фенербахче" и центральный защитник сборной Ганы Александр Жику пока не продвинулись в вопросе перехода в московский клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным сетевого издания "Евро-Футбол.Ру", в настоящее время продолжаются переговоры по условиям контракта с клубом "Фенербахче". При этом контракт с игроком по схеме 2+1 уже согласован.
В текущем сезоне Александр Жику сыграл в чемпионате Турции всего в одном матче и не выделялся эффективными действиями во время игрового времени. В прошлом сезоне он принял участие в 38 матчах, получил 11 предупреждений и сумел забить один гол.
Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость 31-летнего футболиста в 6,5 миллиона евро. По этой причине его переход в "Спартак" пока не ясен, и переговоры продолжаются.