Bavariya Nikolas Jeksonni ijaraga oldi
Myunxenning “Bavariya” klubi rasmiy sahifalarida “Chelsi” jamoasining hujumchisi Nikolas Jeksonni ijaraga olish haqida e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ommaviy axborot vositalarining xabariga ko‘ra, bu kelishuv nemis klubi uchun 16,5 million yevroga tushdi. Shartnomada 65 million yevroga majburiy sotib olish opsiyasi mavjud bo‘lib, u ma’lum shartlar bajarilganda kuchga kiradi.
Bundan tashqari, Myunxen klubi futbolchining yillik maoshini, ya’ni taxminan sakkiz million yevroni to‘liq qoplaydi. O‘tgan mavsumda Senegal futbolchisi Londonning “Chelsi” jamoasi safida Angliya Premer Ligasi doirasida 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urdi va 5 ta golli uzatmaga mualliflik qildi.
Myunxen klubi Germaniya chempionatining yangi mavsumini muvaffaqiyatli boshladi. Jamoa dastlabki ikki turda g‘alaba qozonib, mavjud olti ochkodan to‘liq foydalandi.

Бавария арендовала Николаса Джексона
Клуб «Бавария» из Мюнхена на официальных страницах объявил об аренде нападающего команды «Челси» Николаса Джексона. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По данным средств массовой информации, эта сделка обошлась немецкому клубу в 16,5 миллиона евро. В контракте предусмотрена обязательная опция выкупа за 65 миллионов евро, которая вступит в силу при выполнении определённых условий.
Кроме того, мюнхенский клуб полностью покрывает годовую зарплату футболиста, которая составляет примерно восемь миллионов евро. В прошлом сезоне сенегальский футболист провёл 30 матчей в составе лондонского «Челси» в рамках Английской Премьер-Лиги, забил 10 голов и сделал 5 результативных передач.
Клуб из Мюнхена успешно начал новый сезон чемпионата Германии. Команда выиграла первые два тура и полностью использовала имеющиеся шесть очков.