Zinchenko ijara asosida Nottingham Forestga o‘tdi
Ukrainalik himoyachi Aleksandr Zinchenko «Arsenal» klubini tark etdi va ijara asosida «Nottingem Forest» jamoasiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma’lumot berildi. Zinchenko 2022-yil yozida «Manchester Siti»dan London klubiga o‘tgan edi.
U uch mavsum davomida «kanonirlar» safida jami 91 rasmiy o‘yinda maydonga tushdi, uchta gol urdi va beshta golga uzatma berdi. O‘tgan mavsumda 28 yoshli futbolchi Angliya chempionatida 15 ta o‘yinda qatnashib, bitta golga uzatma amalga oshirdi.
Joriy mavsumda esa Zinchenko hali maydonga tushmadi. Uning bozor qiymati taxminan 28 million yevroga baholanmoqda.

Зинченко перешёл в Ноттингем Форест на правах аренды
Украинский защитник Александр Зинченко покинул клуб «Арсенал» и присоединился к команде «Ноттингем Форест» на правах аренды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом было сообщено на страницах клуба в социальных сетях. Зинченко перешёл в лондонский клуб из «Манчестер Сити» летом 2022 года.
Он провёл в составе «канониров» в общей сложности 91 официальный матч за три сезона, забил три гола и отдал пять результативных передач. В прошлом сезоне 28-летний футболист принял участие в 15 матчах чемпионата Англии и сделал одну результативную передачу.
В текущем сезоне Зинченко ещё не выходил на поле. Его рыночная стоимость оценивается примерно в 28 миллионов евро.