Luka Gagnidze Ispaniyada Granada jamoasida o‘ynaydi
Gruzinskiy yarim himoyachi Luka Gagnidze faoliyatini Ispaniya chempionatida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
23 yoshli futbolchi Granada klubi bilan shartnoma imzoladi, bu haqda klub matbuot xizmati ma’lum qildi. U Segunda ligasida jamoa tarkibida ijarada o‘ynaydi va 2025/2026 yilgi mavsum yakunigacha shu shartnoma amal qiladi.
Shartnomada sotib olish huquqi nazarda tutilmagan. Luka Gagnidze 2021 yil yozidan beri Moskva “Dinamo” jamoasi futbolchisi hisoblanadi.
O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida u Samaradagi “Krylya Sovetov” jamoasida ijarada o‘ynadi. So‘nggi Rossiya Premer-ligasidagi mavsumda Gagnidze 12 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi.
Uning yangi jamoasida faoliyati futbolchining malakasini oshirishga va yangi tajriba orttirishga xizmat qiladi.

Лука Гангидзе играет в испанской команде Гранада
Грузинский полузащитник Лука Гагнидзе продолжит карьеру в чемпионате Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
23-летний футболист подписал контракт с клубом Гранада, как сообщил пресс-служба клуба. Он будет играть в составе команды на правах аренды в Сегунда лиге, и этот контракт действует до конца сезона 2025/2026.
В контракте не предусмотрено право выкупа. Лука Гагнидзе с лета 2021 года является игроком московского «Динамо».
Во второй половине прошлого сезона он играл в аренде в самарских «Крыльях Советов». В последнем сезоне Российской Премьер-лиги Гагнидзе провел 12 матчей и забил два гола.
Его деятельность в новой команде будет способствовать повышению квалификации футболиста и приобретению нового опыта.