Lukas Beltran Valensiyaga ijaraga o‘tdi
Argentina terma jamoasi hujumchisi Lukas Beltran Italiya klubi Fiorentina’dan Ispaniya klubi Valensiyaga ijaraga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, kelishuv 2026 yil 30 iyungacha amal qiladi. Oldinroq Rossiya Premyer Ligasi klublaridan uchta jamoa futbolchiga qiziqish bildirgani xabar qilingan edi.
Dastlab Spartak klubi Beltranni sotib olishni istagani haqida ma’lumot tarqaldi, keyinchalik esa CSKA va Zenit jamoalari ham unga da’vogarlik qildi. Biroq futbolchining agenti Rossiyaga ko‘chib o‘tish variantini ma’qullamaganini bildirdi.
2024/2025 yilgi mavsumda Beltran barcha klub musobaqalarida jami 47 o‘yinda maydonga tushib, oltita gol urdi va oltita golli uzatma berdi. Uning bozor qiymati 18 million yevroga teng.

Лукас Бельтран перешёл в Валенсию в аренду
Нападающий сборной Аргентины Лукас Бельтран перешёл в аренду из итальянского клуба «Фиорентина» в испанский клуб «Валенсия». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным пресс-службы клуба, соглашение действует до 30 июня 2026 года. Ранее сообщалось, что три клуба Российской Премьер-Лиги проявляли интерес к футболисту.
Сначала появилась информация, что клуб «Спартак» хотел приобрести Бельтрана, затем к нему проявили интерес ЦСКА и «Зенит». Однако агент футболиста заявил, что вариант с переходом в Россию не был одобрен.
В сезоне 2024/2025 Бельтран провёл в составе всех клубных соревнований 47 матчей, забил шесть голов и отдал шесть результативных передач. Его рыночная стоимость составляет 18 миллионов евро.