Spartak Fenerbaxchadan Djiku transferini yakunladi
Moskva "Spartak" klubi turk "Fenerbaxche" jamoasi bilan ganalik markaziy himoyachi Aleksander Djikuning transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiyaning A Spor nashrining ma’lumotiga ko‘ra, 31 yoshli futbolchining transfer summasi to‘rt million yevroni tashkil etadi. Ushbu mablag‘ni "qizil-oq" jamoasi Paragvaylik futbolchi Aleksis Duarte sotilishidan, uning yangi jamoasi Braziliyaning "Santos" klubi hisoblanadi, olishni rejalashtirmoqda.
Djiku 2025/2026 yilgi mavsumda faqat bitta o‘yinda maydonga tushgan bo‘lib, o‘sha o‘yinda hech qanday samarali harakat ko‘rsatmagan. Uning Istanbul klubidagi amaldagi shartnomasi 2026 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan.

Спартак завершил трансфер Джику из Фенербахче
Московский клуб "Спартак" достиг соглашения с турецким "Фенербахче" о трансфере ганского центрального защитника Александера Джику. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По данным турецкого издания A Spor, сумма трансфера 31-летнего футболиста составит четыре миллиона евро. Эти средства "красно-белые" планируют получить от продажи парагвайского футболиста Алексиса Дуарте, новым клубом которого является бразильский "Сантос".
Джику в сезоне 2025/2026 провёл на поле всего один матч, в котором не проявил себя результативными действиями. Его действующий контракт с клубом из Стамбула рассчитан до 30 июня 2026 года.