Sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi va Toshkentning CSKA klubida himoyachi sifatida o‘ynagan Vladimir Ponomaryov yaqinda “Krasnodar” jamoasining hujumchisi Jon Kordoba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kordoba Rossiya Premer-ligasining yettinchi turida CSKAga qarshi o‘yinda (1:1) maydonni vaqtincha tark etgan edi. O‘yindan keyin Kordoba hakamlikdan norozi bo‘lib, Rossiya chempionatini tark etishi mumkinligini aytdi.
Ponomaryov esa uning bu harakatini tanqid qildi. U Kordobani Rossiyani tark etib ketishga chaqirib, uning o‘yin uslubini provokatorlik deb atadi va Moyzesga oyoq bilan urinishining nima uchun kerakligini tushunmasligini bildirdi.
Shuningdek, Ponomaryov avvalroq “Zenit” jamoasini tark etgan Klaudinyoga ham shunday tanqidiy fikrlarni bildirgan. Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya chempionatida o‘rtacha darajadagi futbolchilar bor, lekin ular ko‘pincha maydonda nizolarni keltirib chiqaradi.
Ponomaryovning fikricha, bunday holatlar futbolning obro‘siga zarar yetkazadi va jamoalarning o‘zaro munosabatlariga salbiy ta’sir ko‘rsatadi. Shuning uchun ham u hakamlik va o‘yin madaniyatining yaxshilanishi zarurligini ta’kidlaydi.

Пономарёв раскритиковал поведение российских легионеров
Бывший защитник сборной Советского Союза и клуба ЦСКА Ташкента Владимир Пономарёв недавно высказался о форварде команды «Краснодар» Хоне Кордобе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Кордоба временно покинул поле в матче 7-го тура Российской Премьер-Лиги против ЦСКА (1:1). После игры он выразил недовольство судейством и заявил, что может покинуть российский чемпионат.
Пономарёв же раскритиковал его поведение. Он призвал Кордобу не покидать Россию, назвал его стиль игры провокационным и не понял, зачем тот пнул Моисеса.
Также Пономарёв ранее высказал подобную критику в адрес Клаудиньо, который покинул команду «Зенит». По его словам, в российском чемпионате есть футболисты среднего уровня, но они часто провоцируют конфликты на поле.
По мнению Пономарёва, такие ситуации наносят ущерб репутации футбола и негативно влияют на взаимоотношения между командами. Поэтому он подчёркивает необходимость улучшения судейства и культуры игры.