Daku Rubin jamoasining o‘yinini boshqaradi
Orenburg jamoasi himoyachisi Danila Xotulyev, Rubin jamoasining albaniyalik hujumchisi Mirlin Daku haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda bo‘lib o‘tgan o‘zaro uchrashuvda hujumchi ikki marta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Xotulyevning so‘zlariga ko‘ra, Daku bilan o‘ynash eng qiyin vaziyatlardan biridir.
U Rubin jamoasidagi o‘yinda Mirlinning o‘rni 80 foizni tashkil etadi. Bu faqat oxirgi o‘yinga emas, balki umumiy holatga ham taalluqlidir.
Himoyachi Daku bilan raqobatlashish qiyinligini ta’kidladi. Hozirgi Rossiya Premer-ligasida 27 yoshli albaniyalik futbolchi yetti o‘yinda maydonga tushib, oltita gol urdi.
Daku transfer qiymati sakkiz million yevroga baholanmoqda. Uning o‘yin uslubi va samaradorligi jamoasi uchun katta ahamiyatga ega.
Shu sababli raqiblar uchun ham uni to‘xtatish oson emas. Mirlin Daku jamoasining asosiy hujumchilaridan biri hisoblanadi va kelajakda ham yuqori natijalar ko‘rsatishi kutilmoqda.

Даку руководит игрой команды Рубин
Защитник команды Оренбург Данила Хотульев высказался о нападающем команды Рубин, албанце Мирлине Даку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В недавнем очном матче нападающий сумел забить два гола. По словам Хотульева, играть против Даку — одна из самых сложных задач.
Он отметил, что роль Мирлина в команде Рубин составляет 80 процентов. Это касается не только последней игры, но и общей ситуации.
Защитник подчеркнул, что соперничать с Даку трудно. В нынешнем сезоне Российской Премьер-лиги 27-летний албанец провел семь матчей и забил шесть голов.
Стоимость трансфера Даку оценивается в восемь миллионов евро. Его стиль игры и результативность имеют большое значение для команды.
Поэтому остановить его соперникам тоже непросто. Мирлин Даку считается одним из основных нападающих своей команды и ожидается, что в будущем он будет показывать высокие результаты.