Serxio Ramos Grammi mukofotiga intilmoqda
Meksikalik «Monterrey» jamoasi himoyachisi Serxio Ramos nufuzli musiqiy mukofot – «Grammi» uchun kurashishni rejalashtirayotganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq Ispaniya terma jamoasi bilan Yevropa va jahon chempioni bo‘lgan futbolchi o‘zining birinchi qo‘shig‘i «Mening hikoyam, mening musiqam»ning qisqa parchasi bilan ijtimoiy tarmoqlarda bo‘lishib, muxlislar orasida turlicha fikrlar uyg‘otdi. Ramos Marca nashriga bergan intervyusida o‘zini murabbiy sifatida Chempionlar ligasi g‘olibi deb ko‘rishini aytarkan, «Grammi» mukofotini esa murabbiy sifatida Chempionlar ligasi g‘olibidan oldin qo‘lga kiritishni xohlayotganini ta’kidladi.
Futbolchi sifatida u Madridning «Real» klubida to‘rt marta Chempionlar ligasida g‘olib bo‘lgan. 39 yoshli tajribali futbolchi 2025 yil yozida «Monterrey» jamoasi bilan AQShda o‘tkazilgan Klublar jahon chempionatida ishtirok etgan.
Serxio Ramosning sportdagi yutuqlari va musiqaga bo‘lgan qiziqishi uning ko‘p qirrali shaxs ekanligini ko‘rsatadi.

Серхио Рамос стремится к премии Грэмми
Защитник мексиканского клуба «Монтеррей» Серхио Рамос заявил, что планирует бороться за престижную музыкальную награду – «Грэмми». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее футболист, ставший чемпионом Европы и мира в составе сборной Испании, поделился в социальных сетях коротким отрывком своей первой песни «Моя история, моя музыка», вызвав разноречивые мнения среди поклонников. В интервью изданию Marca Рамос заявил, что видит себя тренером, который станет победителем Лиги чемпионов, и подчеркнул, что хочет получить премию «Грэмми» раньше, чем выиграет Лигу чемпионов в качестве тренера.
Как футболист он четырежды выигрывал Лигу чемпионов с мадридским «Реалом». Опытный 39-летний игрок летом 2025 года принимал участие в Клубном чемпионате мира в США в составе «Монтеррея».
Спортивные достижения Серхио Рамоса и его интерес к музыке показывают, что он является многогранной личностью.