Boyarintsev: Baltika futbolchilari qalb bilan o‘ynaydi
Sobiq Moskva “Spartak”ning yarim himoyachisi Denis Boyarintsev Rossiya chempionatining joriy mavsumida Kaliningradning “Baltika” klubi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Boyarintsevning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy Andrey Talalaev o‘z futbolchilarini Rossiya Premyer Ligasi darajasidagi o‘yinchilarga aylantirmoqda. “Baltika” futbolchilari maydonda butun qalbi bilan harakat qiladi, shuning uchun ular musobaqa yetakchilaridan ochkolarni tortib olishga muvaffaq bo‘lmoqda.
O‘tgan mavsumda “Baltika” PARI ligasida g‘olib bo‘lib, Moskva “Torpedo” jamoasidan to‘rt ochko oldinda bo‘lgan. Hozirda jamoa Rossiya Premyer Ligasi jadvalida yettinchi o‘yinda 15 ochko to‘plagan holda uchinchi o‘rinda bormoqda.
Shu bilan birga, CSKA va “Lokomotiv” ham 15 ochkoga ega, “Krasnodar” esa 16 ochko bilan jadvalni boshqarib turibdi. Bu natijalar “Baltika”ning joriy mavsumdagi kuchli o‘yinini ko‘rsatadi va jamoaning yuqori o‘rinlarni egallash uchun katta imkoniyatlari borligini tasdiqlaydi.

Бояринцев: Футболисты Балтики играют от сердца
Бывший полузащитник московского «Спартака» Денис Бояринцев высказался о деятельности калининградского клуба «Балтика» в текущем сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Бояринцева, тренер Андрей Талалаев превращает своих футболистов в игроков уровня Российской Премьер-Лиги. Футболисты «Балтики» на поле играют всем сердцем, поэтому им удаётся отбирать очки у лидеров соревнования.
В прошлом сезоне «Балтика» выиграла ПАРИ-лигу, опередив московское «Торпедо» на четыре очка. В настоящее время команда занимает третье место в таблице Российской Премьер-Лиги после семи матчей, набрав 15 очков.
При этом у ЦСКА и «Локомотива» также по 15 очков, а «Краснодар» возглавляет таблицу с 16 очками. Эти результаты демонстрируют сильную игру «Балтики» в текущем сезоне и подтверждают, что у команды есть большие шансы занять высокие места.